Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 57|Reply: 0
Collapse the left

Note de Actualizare 1.5.10 ~ [Serverul Avansat]

[Copy link]
Post time 2020-8-29 07:11 AM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

[De la designeri]
În acest patch, am făcut modificări semnificative pe câmpul de luptă. Așteptăm următoarele modificări:
Jucătorii pot alege banda în funcție de caracteristica eroului ales la începutul meciului. Și laningul poate fi mai competitiv.
Diferența dintre eroii din junglă și eroii din bandă devine mai semnificativă și distinctivă, astfel încât un erou poate fi mai bun în zona sa principală, în timp ce este mai slab în cealaltă, în loc să poată exploata atât ușor benzile, cât și zona junglei.
Experiența solo de la începutul jocului poate fi optimizată. Vom continua să observăm aceste ajustări și să luăm în considerare viitoarele ajustări în funcție de performanță. Dacă aveți sugestii în acest sens, nu ezitați să ne spuneți.
În plus, pentru a armoniza imaginea eroului cu povestea de fundal, am adăugat fundaluri noi pentru unii eroi pe interfața de afișare a eroului și vom continua să actualizăm în viitor.

I. Ajustări erou

Înlocuiți numele abilităților cu Abilitatea 1, Ultimate etc.
Folosiți → pentru a indica modificările.
Utilizați (↑) (↓) (~) pentru a indica întărirea, nerfing-ul și ajustările.

[Alice] (~)
Ca mag, care trebuie să lupte față în față împotriva dușmanilor, Alice se bazează puternic pe daunele și restaurarea Ultimate-ului ei, ceea ce o face să lipsească de abilitatea de luptă în timpul răcirii Ultimate-ului ei. Prin urmare, am reproiectat-o ​​Ultimate. Sperăm că Alice ar putea fi un Mage & Tank rezistent. Pentru a asigura echilibrul, am negat efectele Skill 1 și Ultimate. În plus, am adăugat un nou efect la Abilitatea 1, astfel încât jucătorul să poată vedea locația fluxului de sânge.

Pasiv (↑): după ce a absorbit 25 de orbite de sânge, crește 10% Lifeste magic → 15% Scut și restaurare HP

Abilitatea 1 (↑): Daune de bază: 350-650 → 400-600
Bonus de putere totală: 180% → 120%
Cost mana: 90-140 → 50-75
Efect nou: După prima distribuție, puteți vedea locația fluxului de sânge ținând apăsată pictograma abilității.

Abilitatea 2 (↑): Mana Cost: 90-115 → 50-75

Ultimata (~): timpul de reîncărcare a fost eliminat. Costă Mana continuu când abilitatea este activată.
Daune de bază: 160-220 → 140-200
Bonus total de putere magică: 0,7 → 0,5
Restaurare HP de bază: 80-120 → 80-100
Restaurare HP suplimentară: 0,3 → 0,2

[Tigreal renovat] (~)
Ultimat (~): Când folosiți Flicker în timpul turnării, Tigreal va clipi imediat în loc să clipească înainte ca aruncarea abilității să se termine.
S-a rezolvat problema afișării cooldown.

[Lapu-Lapu renovat] (↓)
Am optimizat câteva detalii și am eliminat daunele Ultimate-ului său.

Pasiv (~): Câștigă binecuvântarea curajos prin lovirea inamicilor cu abilitățile sale sau lovirea eroilor inamici cu atacul său de bază → Câștigă binecuvântarea vitejiei făcând daune inamicilor (10 pentru eroi și 5 pentru minioni)
Deteriorarea atacului de bază îmbunătățit: 250% → 200%

Îndemânare 1-Twin lame (↓): Intervalul de daune: 6,5 → 5,5
Ultimate-Twin Blade (↓): Cooldown: 30-20s → 25-15s (Începe de la comutatorul de poziție)
Durată lentă: 1,5s → 1s
Câștigă 50 de binecuvântări curajos pentru lovirea eroilor și 25 pentru lovirea minionilor

Abilitate 1-Sabie grea (↓): Daune de bază: 350-500 → 250-400
Bonus de atac fizic: 120% → 100%

Abilitate 2-Sabie grea (↓): Daune de bază: 350-500 → 250-400
S-a rezolvat problema în care stivele de reducere a daunelor sunt incorecte în anumite situații.

[Brody] (↑)
Efectul critic suplimentar al atacului său de bază nu este coordonat cu celelalte abilități ale sale, așa că am modificat această setare pentru a-i spori daunele. Am optimizat sentimentul de control al lui și l-am tamponat ușor.

Pasiv (~): a eliminat efectul lent la lovirea dușmanilor
În funcție de numărul stivei Marca Abisului de pe țintă, fiecare stivă crește 10% daune (cu excepția Abilității 1) în loc să crească șansa critică.
Fiecare atac de bază crește 30% Viteza de mișcare, care va scădea în 1,2s în loc să crească Viteza de mișcare la un critic. Fiecare teanc de Abyss Mark crește viteza de mișcare suplimentară de 5%.
Atacul său de bază poate fi întrerupt de toate abilitățile sale în loc de numai abilitatea 2.

Atac de bază (↑): Distribuție scurtată cu 0,2 secunde. Backswing crescut cu 0,2s. (Pentru a putea folosi abilitățile între atacurile de bază mai repede)

Atribute (↑): Creșterea vitezei de atac: 0 → 2%
Abilitatea 2 (~): sentiment optimizat de control

[Benedetta) (~)
Sperăm că jucătorii își pot folosi atacurile de bază mai mult la lupte decât ca un instrument agricol.
Pasiv (↓): atacul de bază îmbunătățit aduce numai 50% daune minioniștilor
Îndemânare 1 (↑): Daunele minioniștilor nu se vor descompune acum

[Zilong reînnoit] (↓)
Deoarece am rezolvat problema în care nu a atacat de bază după ce a folosit Skill 2, am observat că daunele sale depășeau așteptările noastre. Astfel am ajustat bonusul de atac fizic al abilității 2.
Abilitatea 2 (↓): Bonus total de atac fizic: 100% → 60%

[Selena]
S-a rezolvat problema în care Skill 2 nu poate pătrunde obstacolul în unele cazuri speciale.

[Gatotkaca]
Am optimizat performanțele camerei Ultimatei.

II. Eroi gratuiti săptămânali și aspecte noi

Următoarele skin-uri vor fi reînnoite în viitoarele patch-uri și sunt interzise temporar pe Advanced Server: Miya "Modena Butterfly", Eudora "Emerald Enchantress", Zilong "Glorios General", Saber "Codename - Storm", Alice "Wizardry Teacher", Alucard „Copilul căderii”, Chou „Dragon Boy” și Roger „Dr Beast” 2.

8 eroi gratuiti: Ora Serverului 8/28/2020 05:01:00 la 9/4/2020 05:00:00 (Atingeți butonul Setări din colțul din dreapta sus al paginii principale pentru a verifica.)
Hayabusa; Fanny; Roger; Lancelot; Esmeralda; Angela; Zhask; Wanwan
6 Eroi membri ai Starlight Extra: Chou; Baxia; Lapu-Lapu; Faramis; Hanzo; Terizla

III. Ajustări ale câmpul de luptă

În acest patch, am făcut modificări semnificative pe câmpul de luptă. Așteptăm următoarele modificări:
Jucătorii pot alege banda în funcție de caracteristica eroului ales la începutul meciului. Și laningul poate fi mai competitiv.
Diferența dintre eroii din junglă și eroii din bandă devine mai semnificativă și distinctivă, astfel încât un erou poate fi mai bun în zona sa principală, în timp ce este mai slab în cealaltă, în loc să poată exploata atât ușor benzile, cât și zona junglei.
Experiența solo de la începutul jocului poate fi optimizată.
Vom continua să observăm aceste ajustări și să luăm în considerare viitoarele ajustări în funcție de performanță. Dacă aveți sugestii în acest sens, nu ezitați să ne spuneți.

Tureta
Benzi: pentru primele 7 valuri, Minionii de asediu din fiecare bandă au efecte speciale. Minionii asediului din banda Turtle oferă 50% EXP în plus, în timp ce cei din banda Non-Turtle oferă în plus 50% Aur. De la valul numărul 8, toți Sionii Minioni nu mai oferă asemenea avantaje.
Turelele exterioare: În primele 3 minute ale meciului, acum are un scut care poate absorbi 4.000 de daune în loc de o reducere de 50% a pagubelor. Bonusul de aur va fi acordat eroilor inamici din apropiere în funcție de daunele aduse scutului (1 aur la 10 daune aduse scutului). Minionii aduc 50 de daune fixate scutului.
Turlele interioare: apărare fizică și magică: 40 → 20. CP: 4600 → 5500.

Monstri
Ajustate atributele tuturor monstrilor: HP de bază (↑), HP Growth (↓), Initial Attack (↓), Attack Growth (↑). Conform reglajelor echipamentului din junglă, a redus ușor Expul de bază de la monstri.
Am redus viteza HP Regen a tuturor monstrilor, cu excepția crabilor și a crabilor mici în primele 3 secunde după ce eroul a părăsit zona de urmărire.
Statued Shocker și Core Guard: Abilitate nouă: Reduce daunele suferite cu 15% pentru fiecare erou din apropiere, cu o limită de 60%
Crabi și crabi mici:
Am ajustat ușor locația spawn
Am redus viteza HP Regen în primele 5 secunde după ce eroul a părăsit zona de urmărire
Walkie Grass:
A fost eliminat efectul de restaurare HP. Efect de restaurare a manei pe secundă: 2% → 1%.
Efect nou: Crește viteza de mișcare a proprietarului în râu
Durează 45 de ani în loc de 20 de ani
Lithowanderer: apare pe o parte a Mid Lane în loc de ambele părți

echipament
Retribuția este necesară pentru achiziționarea de echipamente Jungle acum.
S-au adăugat noi efecte la toate obiectele echipamentului Jungle: Reduce câștigul Exp de la servitori cu 30% în primele 3 minute ale meciului
Cuțitul Vânătorului
Creșterea daunelor la fluide: 20% → 30%
Câștig suplimentar din expulzări: 15% → 25%
Sabie blestemă, Topor de pila, Lama Nimble: Daune la târâtoare: 35% → 40%

Altele
S-a rezolvat problema în care minioniștii nu atacă eroii ocazional
Optimizarea efectelor de vibrație ale abilităților Alpha, Ruby, Hilda și Roger
Am optimizat terenul lângă râul Mid Lane în Imperial Sanctuary pentru grafică redusă

IV. Ajustări de sistem

Alegere proiectată optimizată
Optimizarea performanței scenei
Când doi eroi trebuie să fie aleși în faza Ban-pick, cei doi eroi cu dimensiuni mari ale corpului sunt acum bine separați unul de celălalt.
Optimizarea interfeței de primire a recompenselor

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2020-11-30 10:35 AM GMT+8