Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 76|Reply: 0
Collapse the left

Note de Actualizare 1.5.08 ~ [Serverul Oficial]

[Copy link]
Post time 2020-8-29 07:04 AM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

[De la designeri] - Noul mod este aici

De la lansarea Sah Magic, am fost odată surprinși de farmecul său pentru jucători. Și acest mod a afectat de fapt jocul de bază al Mobile Legends.
Pentru a dezvolta un mod care este complet diferit de modul de bază, acesta este într-adevăr un lucru experimental. Pentru o lungă perioadă de timp, îmbunătățirea șahului magic este considerată o sarcină semnificativă. Sperăm că eforturile noastre îi vor face pe jucătorii noștri să se bucure mai mult de joc.
În afară de șahul magic, am auzit și câteva voci pentru alte moduri.
Drept urmare, aici vine Mirror Mayhem!
Un mod de joc super distractiv a combinat modul oglindă cu modul Mayhem!
În faza de selecție a eroilor, jucătorii votează pentru eroul pe care ar dori să-l folosească dintr-un set aleator de eroi. Eroul cu cele mai multe voturi va deveni eroul folosit de întreaga echipă.
Efectele abilităților, daunelor și reîncărcării tuturor eroilor sunt îmbunătățite, astfel încât jocul să fie mult mai distractiv.
Eroii încep cu Lv.4. Jucătorii pot câștiga Aur mai rapid. CD-ul de sosire este mai scurt. Jocul va fi mai accelerat!
Mirror Mayhem este încă în curs de dezvoltare. Facem ultimele ajustări și optimizări ale acestui nou mod, inclusiv testul de echilibrare. Dacă ați găsit probleme sau probleme în acest mod, vă rugăm să ne raportați-ne imediat. Vom rezolva problema cât mai curând posibil.
Bucurați-vă de noul mod!

[De la designeri] - Un nou patch se concentrează pe echilibrarea modului Brawl
Au trecut câteva luni de la ultima ajustare Brawl. În această perioadă, am testat șahul magic și un alt nou mod viitoare și am acumulat o experiență eficientă în echilibrarea modurilor. Deși experiența încă nu este suficient de matură, am decis să aplicăm ceea ce am învățat în aceste luni la cel mai vechi mod arcade din MLBB - Brawl Mode.
În trecut, am considerat că performanța soldului ar trebui să fie aproape aceeași în modul Brawl și în modurile comune, astfel încât jucătorii nu au fost nevoiți să învețe cum să joace modul Brawl.
Dar acum, am găsit câteva noi metode de echilibrare care pot face ca majoritatea eroilor să fie mai echilibrați în diferite moduri.
Când aplicăm aceste metode în Modul Brawl, ceea ce sperăm nu este să schimbăm pur și simplu ordinea din lista nivelurilor de eroi, ci să restrângem diferența dintre eroii superiori și eroii inferiori. Odette și Estes sunt încă puternice, dar puteți găsi o modalitate de a face față acum, în afară de evitare!
Sperăm că jucătorii Brawl pot învăța ceva util după citirea acestei note de patch-uri.

Noul Mic Comandant al Sah Magic - Yuki, Vrăjitoarea Zapezii

Îndemânare 1: [Snipe mortal] - Activ: Utilizabil în timpul pregătirii fiecărei runde în etapa de plasare, Yuki începe să strângă puterea. Când începe runda, ea va colecta HP de la toți eroii aliați de pe tablă de șah. Pentru fiecare erou aliat de la care colectează puterea, ea provoacă daune suplimentare eroului inamic cu cea mai mare putere. Această abilitate are un recul de 3 runde.

Abilitatea 2: [Loialitate absolută] - Activă: utilizabilă în timpul pregătirii fiecărei runde în etapa de plasare. Yuki poate alege un erou pe tabla de șah. Când începe runda, eroul ales se va sacrifica de sine, distribuind Mana în mod egal până la 8 eroi aliați din apropiere, în funcție de nivelul de stea al eroului ales. Această abilitate are un recul de 3 runde. Efectul va fi eliminat atunci când eroul este târât înapoi în stoc.

Îndemânare 3: [Încântătoare] - Activ: Utilizabil în timpul pregătirii fiecărei runde în etapa de plasare. Yuki este capabil să acorde un erou pe tablă de șah cu o abilitate puternică, fermecătoare. Când începe runda, eroul îi va fermeca pe cei doi eroi aliați din partea stângă și dreaptă și îi va forța să se sacrifice pentru a spori puterea fermecătorului erou, câștigând o parte din HP Max a țintelor și o parte din Atacul fizic și puterea magică. Această abilitate are un recul de 3 runde. Efectul va fi eliminat atunci când eroul este târât înapoi în stoc.

I. Eroi noi și eroi reorganizați

Noul erou - Barats, Dino Rider
Regele deșertului care poate absorbi energia și poate deveni mai mare.

Pasiva: [Sunt Mare!] - De fiecare dată când Barats și Detona afectează o țintă, Detona câștigă 1 stivă de [Big Guy] pentru o perioadă de timp, plafonată la 25 de stive. Pentru fiecare teanc de [Big Guy]. Detona câștigă dimensiunea crescută a corpului, apărarea fizică și magică și rezistența. Când [Big Guy] atinge 16 stive, Detona va [călca] ținta cu atacul său de bază, provocând daune suplimentare inamicilor dintr-o zonă rotundă și îi va încetini.
Îndemânare 1: [Lucrări în echipă așa-numite] - Detona scuipă ulei contaminat în zona în formă de evantai din față, făcând daune inamicilor din zonă și încetinindu-i. Apoi, Barats aruncă petardul pe uleiul contaminat din geanta lui și îl aprinde, provocând pagube inamicilor din zonă. Zona de efect a acestei scări de abilitate cu numărul de stivă de [Big Guy].
Aptitudinea 2: [Racheta "Expert"] - Barats lansează o rachetă în zona desemnată. La aterizare, o rafală de flăcări izbucnește din spatele rachetei, făcând daune inamicilor într-o linie dreaptă și împingându-i spre Barats, la o anumită distanță.

Ultimata: [Detona's Welcome] - Detona se blochează pe un erou inamic. Dacă ținta nu pleacă de la Detona
zona de vânătoare într-o perioadă de timp, Detona va devora ținta, suprimând ținta pentru o perioadă de timp. În această perioadă, Barats este imun la efectele de control și nu este capabil să se miște în timp ce încă mai poate să se îndrepte. Apoi Detona scuipă ținta la o anumită distanță, provocând daune țintei. Dacă ținta este bătută în alți eroi sau ziduri inamice, ținta și eroii inamici în care a fost bătută vor lua daune suplimentare și vor fi uimiți. Daunele acestei abilități cresc cu numărul stivei de [Big Guy]. Învățând această abilitate, Detona obține câteva stive de [Big Guy] imediat după fiecare reînviere.

ll. Ajustări erou

[De la designeri]
În acest patch, am optimizat câțiva eroi vechi și am nerfățit câțiva eroi cu putere, pentru a oferi mai multe opțiuni pentru jucătorii din Modul Clasat. În actualizările viitoare, vom continua să optimizăm vechii eroi. Iată planurile noastre:
1. Vom optimiza clasamentul Hero pe site-ul oficial. Făcând acest lucru, sperăm că jucătorii noștri pot vedea clar și direct condițiile actuale ale fiecărui erou în Mod Clasament.
2. Vom continua să optimizăm sistemul de evaluare a capacității eroului, care este aplicat mai întâi în acest patch după optimizarea sa anterioară). Procedând astfel, vom putea ști că eroii au nevoie să se adapteze mai bine în fiecare plasture.
3. Vom încerca să clarificăm lansarea și să oferim alte opțiuni decât banda 1-3-1.
4. Vom deschide evenimentul „Reforge Legend” pentru a-i lăsa pe jucătorii noștri să voteze pentru viitorii eroi de reînnoire.
Pentru mai multe conținuturi și detalii, le vom introduce în viitor. Vă mulțumim pentru susținerea continuă pentru MLBB!

Recent am observat că mulți jucători au dificultăți în citirea notelor de corecție. Pentru a ușura această problemă, vom încerca un nou stil de descriere:

1. Înlocuiți numele de îndemânare cu Skill 1, Ultimate etc.
2. Folosiți → pentru a indica modificările.
3. Folosiți (↑) (↓) (~) pentru a indica întărirea, nerfing-ul și ajustările.

În aceasta actualizare, i-am refăcut în mod semnificativ pe Ruby. Uranus, Atlas, Popol și Kupa, Yu Zhong, Luo Yi, Yi Sun-shin, Ling, Esmeralda, Helcurt, Karina, Natalia și Vale.

[Ruby] (~)

Ca erou special de tank, Ruby poate restabili HP și îmbunătăți apărarea pentru a absorbi o cantitate mare de daune, aruncând abilități și sărind continuu. Am dori să-i consolidăm caracteristica. Prin urmare, am redus considerabil viteza de recondiționare a mana regen a abilității ei 1, dar a nerfată-o în alte aspecte pentru a menține echilibrul. Ba mai mult, am optimizat zona de efect a abilității ei 2 și distanța salturilor ei pentru a face combo-ul mai lin.

Atribute (↑):
Mana Regen pe secundă a crescut de la 2,8 la 5,8.

Abilitatea 1 (↑):
Timp de reactivare ajustat de la 6-4 la 4 secunde la toate nivelurile.
Bonus de atac fizic ajustat de la 90% la toate nivelurile la 65% -90%.

Îndemânare 2 (↑):
Zona de efect a crescut cu 10%.

Pasiv (↓):
Optimizat distanța și viteza salturilor ei
Câștigul fizic și magic de apărare ajustat de la 23-40 la 12-45
Viața fizică moștenită: 125% → 115%

[Uranus] (↓)
Uranus este un adversar destul de dur în actualul patch. Vrem să-și păstrăm HP Regen Speed ​​pentru a face față deteriorărilor continue, dar nu a capacității sale de a apăra dauna în urma unei explozii. Având în vedere că nu este atât de dificil să-l învingem în jocul târziu, am numit în principal numerele din jocul timpuriu.

Indemanare 2 (↓):
Deteriorarea de bază care poate fi absorbită de scutul de energie redusă de la 400-1000 la 300-750.

Ultimate (↓):
Creșterea scutului și a regenerarii HP redusă de la 50% la toate nivelurile la 30% -50%.

[Atlas] (↓)

Am constatat că este foarte greu pentru adversari să se descurce cu Atlas atunci când eliberează combo-ul din „Skill 2 + Blink + Ultimate”. Am nerfed abilitatea 2 în combo, păstrând-o la fel pentru distribuirea normală.

Aptitudinea 2 (↓):
Utilizați Ultimate în stare expulzată: 0,2 s efect de asomare → 40% efect lent

Luo Yi este cumva copleșit în acest patch. I-am redus ușor abilitățile și controlul. Sperăm că alți magi pot fi folosiți mai frecvent în timp ce ea este încă activă în meciuri.

[Popol și Kupa] (~)

În meciurile de rang înalt, Popol și Kupa au fost întotdeauna în sprijinul coechipierilor. Decidem să le reducem capacitatea de susținere și să le sporim daunele.

Atribute (↓):
Kupa moștenește 700 + 120% din HP Popol → 1300 + 80% din HP Popol

Abilitatea 1 (↑):
Daune de bază: 240-330 → 200-290
Bonus de atac fizic 60% → 75%

Aptitudinea 3 (↓):
Reducerea vitezei de mișcare: 35% → 20%

Ultimate (↑):
Câștig de viteză de atac: 30% -50% → 30% -70%

[Yu Zhong] (↓)
Deși a fost nerfed ultima dată, Yu Zhong își arată încă abilitatea puternică în meciuri de rang înalt. Reducându-i mobilitatea, durabilitatea și daunele, sperăm că adversarii pot găsi o modalitate de a face față lui.

Pasiv (↓):
Durata de erupție a reziduurilor de Sha: 1s → 2s
Când Sha Essence este complet încărcat:
Câștig de viteză a mișcării: 30% → 45% (poate fi declanșat o singură dată și se va descompune rapid în 2 secunde)
Vamp vraja: 20% → 10%

Ultimate (↓):
Daune de bază cauzate în forma Dragonului Negru: 200-360 → 180-310

[Luo Yi] (↓)

Abilitatea 1 (↓):
Daune de bază 250-450 → 230-430

Aptitudinea 2 (↓):
Daune de bază ale primei daune: 250-350 → 200-280
Bonusul pentru puterea magică a primei pagube: 50% → 40%
Distrugerea reacției și distanța redusă cu 10%

[Yi Sun-shin] (↓)

În prezent, Yi Sun-shin este mult mai puternic decât alți eroi în jocul timpuriu și mediu, în special în meciurile de rang înalt. Prin urmare, l-am încredințat într-o oarecare măsură și vom continua să luăm în considerare ajustările viitoare în funcție de performanță.

Pasiv (↓):
Daune critice ale primului atac îmbunătățit: 85% -100% → 70% -100%

Indemanare 1 (↓):
Reducere de 30% daune eliminate

[Ling] (↓)

Considerăm că este rezonabil ca Ling să aibă pagube mari, dar sperăm și că adversarii pot face față asasinării lui Ling într-o oarecare măsură.

Pasiv (↓):
Dacă Ling este controlat pe perete, va cădea pe pământ și va fi încetinit cu 30% timp de 2 secunde

Aptitudinea 2 (↓):
Întârzierea aruncării acestei abilități pe pereți: 0,4s → 0,5s

Ultimate (↓):
Câștig de viteză a mișcării: 30% → 10%
Optimizarea descrierii de Skill 1 și Ultimate
[Esmeralda] (~)

Am rezolvat problema limitei scutului și am consolidat scutul oferit de Îndemânarea ei 1.

Abilitatea 1 (~):
Scut: 350-700 → 400-750
S-a rezolvat problema în care câștigul de scut poate depăși 50% din Max HP
Descrierea optimizată a abilităților

[Helcurt] (~)

Ca un asasin care poate contracara eroii care se bazează foarte mult pe abilități, credem că este rezonabil să-i păstrăm capacitatea de tăcere. În prezent, pasivul său este declanșat prea ușor, ceea ce face ca adversarii să se descurce cu greu. Prin urmare, am făcut următoarele ajustări:

Atribute (↑):
Viteza de atac: 1,0875 → 1,1675

Pasiv (↓):
Inamicul poate acum fi redus la tăcere doar atunci când este controlat

[Karina] (↑)

Ca un Reap Assassin, linia de ședere a Karinei este prea mică. Odată ce nu va ucide inamicul cu succes cu Ultimate, îi va fi foarte greu să găsească o șansă de luptă. Astfel, sperăm că următoarele ajustări vor crește linia de aburire și rata de toleranță la erori.

Pasiv (↑):
HP-ul țintei a pierdut: 10% → 13%

Ultimate (↑):
Recoltare: 36/30/24 → 28/24/20

[Natalia] (~)

Atacul de bază îmbunătățit al Nataliei are o cantitate de daune diferită la începutul și întârzierea jocului. Daunele sale critice sunt, de asemenea, greu de prezis. I-am echilibrat pagubele în diferite etape pentru a le permite utilizatorilor și adversarilor să-și prezice mai exact daunele.

Pasiv (~):
Daune ale atacului de bază îmbunătățit: 270 + 80% ATK-ul total fizic → 350 + 90% ATK-ul total fizic
Daune critice: 200% → 140%

[Vale] (↑)

Am echilibrat cele două ramuri de îndemânare și i-am îmbunătățit ușor capacitatea de agricultură în jocul timpuriu.

Abilitatea 1 (↑):
Cost Mana: 75 ~ 100 → 60 ~ 85
Daune de bază: 230 ~ 430 → 250 ~ 450
Când se alege Creșterea intervalului de daune: Cooldown: 8,5 ~ 6s → 5s la toate nivelurile
Sincronizați dimensiunea indicatorului cu intervalul real

Indemanare 2 (~):
Când se alege efectul Stop-on-hit, Deteriorarea de bază a vârtejului continuu: 60 ~ 160 → 90 ~ 215
Când se alege efectul Knock-airborne, durata aerului: 1,2 → 1,1

[Kaja] (↑)

Ca fighter Kaja îi lipsește capacitatea de împingere și durabilitatea în jocul timpuriu. Astfel, l-am întărit în aceste aspecte.

Atribute (↑):
HP de bază: 2459 → 2609

Abilitatea 1 (↑):
Daune de bază: 120 ~ 270 → 135 ~ 285

[Kimmy] (~)

Diferența imensă dintre daunele ei provocate în jocul timpuriu și cel târziu a afectat experiența de joc atât a utilizatorilor, cât și a adversarilor. Astfel, am echilibrat această problemă păstrându-și șansa mare de succes în partida timpurie.

Atac de bază (~):
Total ATK fizic: 35% → 30% ~ 41% (cântare cu nivel)

[Martis] (↑)

Martis este relativ slab la începutul jocului. Am redus declanșarea abilității sale 1, care poate declanșa pasivul său mai frecvent. Sperăm că acest lucru îl poate ajuta eficient în jocul timpuriu.

Abilitatea 1 (↑):
Recuperare ajustată de la 10-7 la 8-6s

[Terizla] (↑)

Terizla cu greu îi poate controla pe inamici, chiar dacă Ultimatul său i-a lovit, iar intervalul său de explozie este relativ lung în jocul târziu, comparativ cu alți eroi de același tip. Prin urmare, am întărit efectul de control și am redus timpul de răcire pentru Ultimate.

Ultimate (↑):
Recuperare ajustată de la 48-42 la 48-36
Mișcarea Reducerea vitezei a crescut cu 10% la toate nivelurile.

[Claude] (↑)

Ultima ajustare l-a făcut pe Claude să fie mai puțin competitiv la începutul jocului. Astfel, i-am întărit ușor Îndemânarea 1.

Abilitatea 1 (↑):
Viteză de atac și viteză de mișcare: 2% ~ 4,5% → 2,5% ~ 5%

[Aldous] (~)

Aldous este relativ slab la începutul jocului, dar atacul său de bază îmbunătățit în jocul târziu îl face greu. Astfel, am redus dificultatea agriculturii pentru el și i-am născut atacurile de bază îmbunătățite.

Abilitatea 1 (~):
Daune de bază ale atacului de bază îmbunătățit: 100 ~ 300 → 130 ~ 330
Creșterea daunelor de la fiecare teanc de Suflet: 8 → 7

[Alfa] (↑)

După ultimele ajustări pe Alpha, am constatat că daunele sale din ultimul joc sunt încă inadecvate. Astfel, am crescut daunele Beta când Alpha a lovit inamicul cu Ultimate-ul său. Sperăm că acei jucători pricepuți la Alpha pot face mai multe daune cu Ultimate.

Ultimate (↑):
Bonus de atac fizic pentru daunele provocate de Beta: 270% → 360%

[Minsitthar] (↑)

Ultimate-ul de înaltă utilitate al lui Minsitthar îl face să nu fie remarcabil în solo. Timpul de răcire lung îi provoacă, de asemenea, lipsa de daune susținute. Am ajustat câteva numere pentru a-l optimiza și vom lua în considerare ajustările viitoare în funcție de performanțele sale.

Îndemânare 2 (↑):
Daune de bază: 230 ~ 455 → 300 ~ 450
Recurgere: 9 ~ 7 → 8 ~ 6
Cost Mana: 60 ~ 110 → 50 ~ 75

[Gatotkaca] (↓)

Ca tanc, precum și ca luptător, daunele actuale ale lui Gatotkaca sunt prea mari, iar adversarii săi nu se pot grăbi din cauza efectului lent lent al îndemânării sale 1. Prin urmare, am făcut următoarele ajustări.

Pasiv (↓):
Redus ușor daunele atacului de bază îmbunătățit în jocul târziu

Indemanare 1 (↓):
Efect lent: 40% → 30%

[Harith] (↑)

Pasiv (↑):
Durata efectului CC pe care îl primește acum variază corect în funcție de numărul eroilor inamici din apropiere.

III. Eroi gratuit săptămânal și skin-uri noi

1. Ajustări ale magazinului de fragmente pe 26 august (ora serverului)

A. Magazin de fragmente de piele premium

Vor fi disponibili: Hayabusa [Spacetime Shadow] și Hylos [Jungle Watcher]
Va fi indisponibil: Akai [petrecere de vară]

b. Magazin de fragmente de piele rară

Vor fi disponibile: Chou [Go Ballistic], Saber [Force Warrior], Layla [Bunny Babe], Aurora [Heartbreak Empress] și Argus [Dark Draconic]

Nu vor fi disponibili: Alucard [Viscount], Franco [Apocalypse], Zilong [Eastern Warrior]. Fanny [Royal Cavalry] și Irithel [Nightarrow]

c. Magazin de fragmente erou

Vor fi disponibile: Esmeralda, Atlas, Moskov, Lunox, Natalia și Lancelot

Nu vor fi disponibile: Pharsa, Angela, Wanwan, Carmilla, Cecilion și Baxia.

2. Skinul Starlight "Cleopatra" al lui Esmeralda, Skin exclusiv Starlight Skin din septembrie, va fi disponibil pe Server oficial și Advanced Server pe 1 septembrie (ora serverului).

3. „Magician Girl” de la Carmilla va fi disponibil pe 25 august (Ora serverului). Diamond 599. Lansați săptămâna 30% Diamonds OFF.

Carmilla and skin "Magician Girl va fi într-un pachet și va fi disponibil pe 25 august (ora serverului). Săptămâna de lansare 30% Diamante OFF.

4. Eroi gratuiti

Ora serverului 28.08.2020 05:01:00 până în 04/09/2020 05:00:00
(Atingeți butonul Setări din colțul din dreapta sus al paginii principale pentru a verifica.)
8 Eroi gratuiti: Hayabusa; Fanny; Roger; Lancelot; Esmeralda; Angela; Zhask; Wanwan
6 Eroi suplimentari pentru membrii Starlight: Chou; Baxia; Lapu-Lapu; Faramis; Hanzo; Terizla

Ora serverului 4/4/2020 05:01:00 la 9/11/2020 05:00:00
(Atingeți butonul Setări din colțul din dreapta sus al paginii principale pentru a verifica.)
8 eroi gratuiti: Granger; Atlas; Minotaur; Helcurt; Johnson; Masha; Khufra; Hanzo
6 Eroi suplimentari pentru membrii Starlight: Harley; Hanabi; X.Borg; Selena; Kagura; Sun

Ora serverului 11.11.2020 05:01:00 până la 18/09/2020 05:00:00
8 eroi liberi: Natalia; Pharsa; Hilda; Vexana; Lesley; Lylia; Kaja; Guinevere
6 Eroi suplimentari pentru membrii Starlight: Aurora; Kadita; Akai; Belerick; Granger; Jawhead

Ora serverului 18.09.2020 05:01:00 până la 25/09/2020 05:00:00
8 eroi liberi: Atlas; Gatotkaca; Lunox; Popol și Kupa; Dyrroth; Badang; Uranus; mihalț de mare
6 Eroi suplimentari pentru membrii Starlight: Estes; Grock; Yi Sun-shin; Kaja; Helcurt; Chang'e

IV. Ajustări ale câmpului de luptă

[Camp de lupta]

1. Eliminarea inamicilor cu o valoare netă ridicată oferă acum mai mult aur bonus.

2. Optimizarea zidurilor din Sanctuarul Imperial și Palatul Celest.

3. Optimizarea efectului vizual în deșertul occidental.

4. Numerele HP Regen și Mana Regen sunt acum afișate la fiecare 1 secundă în loc de la fiecare 5 secunde. (Efectele Regen rămân la fel ca înainte.)

5. Numărul de viteză de atac de pe interfața în luptă este același cu numărul real acum (în loc să fie înmulțit cu 0,8). Efectul real rămâne același.

6. Optimizarea mecanismului de navigare pentru minioni. Traseele lor sunt mai rezonabile acum.

[Echipamente]

1. Bagheta strălucitoare
Unique Passive: Scorch - Daunele cresc asupra aceleiași ținte de mai multe ori reduse de la 2,5% la 2%.

2. Aripile reginei
Unic pasiv: demonizați - reducerea daunelor ajustată de la 50% la 40%.
Câștigul de viață fizică ajustat de la 30% la 40%.
Timp de reactivare ajustat de la 50 la 60 de ani.
S-a adăugat un memento pentru pictogramă când abilitatea este gata.

[Rezolvarea erori]

1. Optimizat mecanismul de navigare pentru fluiere. S-a rezolvat problema în care târâtorii puteau părăsi lupta atunci când urmăreau inamicul.

2. S-a rezolvat problema în care ramurile de calificare alese din Vale nu sunt declanșate.

3. S-a rezolvat problema în care „Funcțiile topite” ale lui Thamuz nu pot fi utilizate în unele cazuri.

4. S-a rezolvat problema în care locația Karinei poate fi văzută de dușmani în unele cazuri speciale.

5. S-a rezolvat problema în care Endless Strike nu poate fi acumulat atunci când Freya și Badang sunt echipate cu Baston de Aur în unele cazuri.

6. S-a rezolvat animația anormală când Irithel's Ultimate, Winter Truncheon și Cyclone Eye sunt declanșate simultan.

7. S-a remediat numărul de daune incorect al pictogramei pasive a lui Khaleed

8. S-a rezolvat problema în care eroul este ridicat pe câmpul de luptă în unele cazuri.

9. S-a rezolvat cadrul anormal de avertizare atunci când eroul este pe marginea tufișului, lângă turela Mid Lane.

10. S-a rezolvat problema ocazională de întârziere în unele dintre tufe.

V. Modificari de sistem

1. S-a remediat avatarul erou anormal din lista eroilor de pe ecranul Build.

2. Modificarea regulilor AFK

A. În Draft Pick, dacă pierzi un meci din cauza unui jucător AFK care nu este în echipă cu tine, nu vei pierde o stea. Acest efect poate fi declanșat doar o dată pe săptămână.

b. În Draft Pick AFK jucătorii nu vor primi puncte de luptă și EXP, iar acțiunile lor vor fi redistribuite jucătorilor care nu sunt echipați cu ei.

3. Testul urmează în curând pentru jucătorii cu scor scăzut de credit atunci când deblochează modul clasament.

4. Actualizată pictograma echipei de pe ecranul principal.

5. Purificarea mediului de joc

Acum puteți raporta din nou starea personală a unui jucător.
Cuvinte blocate optimizate.
Noua funcție: Raport Avatar de grup
Jucătorii care trimit mesaje neadecvate pe câmpul de luptă vor fi dezactivați acum.

6. Au adăugat puncte de protecție la rangul mitic. Cardul de protecție este disponibil acum pentru Mythic Rank.

7. Eroii nou obținuți pot fi folosiți în Mod Clasat numai după ce sunt folosiți în cel puțin 2 meciuri Clasic / Brawl.

8.Optimizat criteriile de penalizare a hrănirii intenționate și a performanței inactive

9. Optimizarea funcției prietenului

A. A crescut limita de urmărire. De fiecare dată când mai ai încă un prieten, poți urmări încă un jucător.
b. A fost adăugată notificarea pop-up când veți atinge limita de prieteni
c. A anulat răcirea după eliminarea prietenilor
d. Prietenii care au o remarcă vor fi afișați acum în partea de sus a listei de prieteni.
e. Înregistrările meciurilor jucate cu prietenul tău sunt afișate în „Legat de mine” din profilul prietenului tău acum.

10. Optimizarea funcției de grup

A. După alăturarea unui grup, puteți alege dacă să afișați grupul în lista de prieteni pe ecranul principal din pagina „Grupul meu”.

11. Optimizarea funcției lobby

A. Acum puteți primi invitații de la prieteni atunci când sunteți singur în hol.
b. Informațiile privind uciderile și asistențele din ultimul meci al coechipierilor vor fi prezentate în hol acum.

12. Puterea eroului

A. A adăugat Regulile privind puterea eroului în „Puterea mea în clasamentele eroilor
b. Pentru a reduce înșelăciunea scorului, atunci când vă predați sau pierdeți un meci într-un timp foarte scurt, Puterea Eroilor va fi dedusă normal.

13. Jucătorii care au comis încălcări vor fi listați și arătați tuturor în curând.

14. Optimizarea aspectului interfeței de profil pentru versiunea arabă.

15. Jucătorii al căror scor de credit este mai mare de 100 nu vor obține scor de credit prin conectarea la joc.

16.Optimizat afișarea Rata de deducere a punctajului de credit și Limita de restaurare zilnică a punctajului de credit

17. Dacă jucătorii care au o rată ridicată de deducere a scorului de credit au comis încălcări în meciuri, deducerea lor a scorului de credit va fi mai severă (indiferent dacă este raportată sau nu).

18. Scorul de credit nu poate fi restabilit în modul VS Al atunci când este mai mare de 70.

19. .Optimizat efectul vizual al „One More Game” pe ecranul post-joc.20. Optimizarea magazinului în luptă
Lista echipamentelor recomandate va fi schimbată imediat după schimbarea planurilor de construcție.

21. S-a rezolvat problema în care harta implicită va fi schimbată în The Celestial Palace când se trece de la o grafică de calitate superioară la o grafică de calitate inferioară.

22. Va apărea un memento punct roșu atunci când sarcina de partajare zilnică nu este finalizată.

23. S-a adăugat mementoul progresului realizării „Partajare” după distribuirea cu succes.

24. S-a rezolvat problema în care coechipierii pot interzice același erou în Draft Pick

25. S-a rezolvat chat-ul nepotrivit după ce doi jucători au schimbat pozițiile în Draft Pick.

[Mod Brawl]

[De la designeri] - Un nou patch se concentrează pe echilibrarea modului Brawl

Au trecut câteva luni de la ultima ajustare Brawl. În această perioadă, am testat șahul magic și un alt nou mod viitoare și am acumulat o experiență eficientă în echilibrarea modurilor. Deși experiența nu este încă suficient de matură, am decis să aplicăm ceea ce am învățat în aceste luni la cel mai vechi mod arcade din MLBB - Modul Brawl.
În trecut, am considerat că performanța soldului ar trebui să fie aproape aceeași în modul Brawl și în modurile comune, astfel încât jucătorii nu au fost nevoiți să învețe cum să joace modul Brawl.
Dar acum, am găsit câteva noi metode de echilibrare care pot face ca majoritatea eroilor să fie mai echilibrați în diferite moduri.
Când aplicăm aceste metode în Modul Brawl, ceea ce sperăm nu este să schimbăm pur și simplu ordinea din lista nivelurilor de eroi, ci să restrângem diferența dintre eroii superiori și eroii inferiori. Odette și Estes sunt încă puternice, dar puteți găsi o modalitate de a face față acum, în afară de evitare!
Sperăm că jucătorii Brawl pot învăța ceva util după citirea acestei note de patch-uri.

[Vraji]

Revitalizează - Restaurarea redusă cu 50%
Flameshot - Cooldown a crescut cu 50%, daunele reduse cu 25%
Aegis - Efect de scut pentru eroii aliați, ajustat de la 50% la 25%

[Eroi întăriți]

Natalia: Fără ajustări → Daune provocate + 8%, Daune provocate-5%
Aldous: Fără ajustare → Daune luate-8%
Chou: Fără ajustare → Daune luate-8%
Karina: Fără ajustări → Daune provocate + 8%
Fanny: Nicio ajustare → Daune provocate + 8%
Zilong: Fără ajustare → Daune luate-5%
Jawhead: Fără ajustare → Daune provocate-5%
Kaja: Fără ajustare → Daune luate-5%
Esmeralda: Fără ajustări → Daune prelevate-5%
Harith: Fără ajustări → Daune provocate + 8%
Grock: Fără ajustări → Daune preluate-3%
Harley: fără ajustări → daune provocate + 3%
Granger: fără ajustare → daune provocate-3%
Helcurt: fără ajustare → daune provocate-3%

[Eroi slabiti]

Odette: Fără ajustări → Daune provocate-5%, Daune prelevate + 5%
Estime: fără ajustare → Efect de vindecare-5%, daune provocate + 5%
Bane: Fără ajustări → Daune provocate-5%, Daune prelevate + 5%
Vexana: fără ajustare → daune provocate + 8%
Zhask: Fără ajustare → Daune suferite + 8%
Uranus: Fără ajustări → Daune provocate-5%
Hanabi: Fără ajustare → Daune luate + 5%
Cecilion: fără ajustare → daune provocate-3%
Hanzo: fără ajustare → daune provocate + 3%
Chang'e: Fără ajustare → Daune provocate-3%

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2020-11-30 10:22 AM GMT+8