Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 8651|Reply: 2
Collapse the left

Rezolvarea problemelor cu LAG-ul

[Copy link]
Post time 2019-1-15 01:46 AM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x
Edited by SkinnyMan at 2019-1-15 01:53 AM

Cu totii stim cat de enervat poate fi sa joci cu lag si in cele mai multe momente apare fix cand nu ai nevoie. Am sa va prezint niste metode care in 90% din cazuri o sa va ajute.

1. Daca jucati cu telefonul conectat la Date Mobile inchideti toate aplicatiile care ruleaza in background, in special cele care solicita conexiune la internet (Facebook, Instagram, Youtube). De cele mai multe ori chiar daca noi inchidem aplicatiile ele inca mai functioneaza in background. Cum le inchidem? Mergem la setarile telefonului -> Aplicatii si la cele mai folosite aplicatii selectam Oprire Fortata.

2. Daca jucati cu telefonul conectat la o retea WI-FI, asigurati-va ca nu sunt multi utilizatori conectati la retea(problema asta in general o gasim la retelele publice, cafenea, restaurant, mall) Eu unul nu recomand sa jucati conectati la o retea publica(nu este stabila).

3. Asigurati-va ca sistemul ANDROID sau IOS este updatat la zi. De asemenea verificati daca specificatiile telefonului ating cerintele minime ale jocului.

4. Daca jucati cu un prieten ce este pe alt server ( tu europa si el asia) cu siguranta ve-ti avea lag amandoi.

In cele mai multe cazuri acestea sunt motivele pentru care avem lag, daca aveti sugestii sau imbunatatiri le astept in comentarii.
Voi updata lista de fiecare data cand voi gasi un factor ce influenteaza LAG-ul.
Post time 2019-3-5 03:27 PM From mobile phone | Show all posts
Wow
Post time 2019-4-29 03:11 AM | Show all posts
Problema de la lag poate fi și din setările de grafică a jocului, este de recomandat pentru toate telefoanele, fie iOS sau Android să folosim grafica la mediu + alte modificări la contur, caracter ș.a.m.d.
You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2019-6-27 08:13 PM GMT+8